Polityka nowotworowa. Pamiętnik praktyczno-teoretyczny. Łukasz Andrzejewski

Nowy produkt

29,90 zł

 • Kupując więcej oszczędzasz !!!
 • Kup min. Cena Oszczędzasz
  2 szt. 28,11 zł Do 3,59 zł
  4 szt. 25,71 zł Do 16,74 zł

  Polityka nowotworowa. Pamiętnik praktyczno-teoretyczny.

  Łukasz Andrzejewski

  Wydawnictwo Krytyki Politycznej

  Choroba nowotworowa jest skrajnie demokratyczna – może spotkać każdego, niezależnie od wieku, płci czy miejsca zamieszkania.

  Nie wyłącza spod swojego wpływu nikogo, także zdrowych. A ponieważ jest naszą wspólną sprawą, a nie tylko technicznym problemem do rozwiązania, nie wystarczą specjalistyczne programy lecznicze i profilaktyczne.

  Polityce nowotworowej Łukasz Andrzejewski proponuje coś, co wymyka się neoliberalnej wyobraźni nastawionej na skuteczność i zysk: wizję społeczeństwa równego i sprawiedliwego, w którym choroba nie jest karą, tylko motywuje zdrowych do działania na rzecz tych, którzy potrzebują pomocy.

  Wizję społeczeństwa, w którym zdrowych i chorych więcej łączy, niż dzieli.

  Susan Sontag pisała w swoim eseju o chorobie nowotworowej, że człowiek od początku ma dwa paszporty: jeden ze świata zdrowych, a drugi - ze świata chorych. Trzeba zrobić wszystko, aby obowiązywał tylko jeden paszport, ze zróżnicowanego wewnętrznie świata, otwartego także na nieuchronność, cierpienie i całą skomplikowaną odmienność choroby.

  fragment książki

  Łukasz Andrzejewski (1986) – filozof, kończy doktorat – monografię Jacques'a Rancière'a – w Instytucie Filozofii UWr. Od stycznia 2009 roku zmagał się z chorobą nowotworową, jednocześnie działając na rzecz zmiany publicznego wizerunku tej choroby. Autor książki Polityka nowotworowa. Pamiętnik praktyczno-teoretyczny (2012). Członek zespołu Krytyki Politycznej.

  Komentarze na Facebooku

  Napisz opinię

  Polityka nowotworowa. Pamiętnik praktyczno-teoretyczny. Łukasz Andrzejewski

  Polityka nowotworowa. Pamiętnik praktyczno-teoretyczny. Łukasz Andrzejewski

  "Polityka nowotworowa jest rezultatem wieloletniej i wciąż trwającej walki z wieloznacznym doświadczeniem choroby nowotworowej." Łukasz Andrzejewski

  7 Inne produkty w tej samej kategorii:

  Książki