Nasiona Konopne Niełuskane 250g

Nowy produkt

14,00 zł

NASIONA KONOPI - NIEŁUSKANE 250 g

Niełuskane nasiona konopi to najlepsze źródło kwasów Omega 3 i 6. Są bogate w witaminy i minerały. Kompleksowo odżywiają ciało i umysł.

Nasiona konopne to bardzo ważny składnik spożywczy, który wykorzystujemy w licznych kuracjach wspomagających leczenie w przypadku chorób skóry, nowotworów, chorób układu nerwowego, chorób układu pokarmowego i innych.
To fantastyczne urozmaicenie dań ciepłych i zimnych. 

Niełuskane nasiona konopi są bogate w białka oraz wszystkie 23 rodzaje aminokwasów występujących w przyrodzie, w tym 8 podstawowych, najważniejszych dla zbilansowanej diety. To naturalne źródło: witaminy A, B1, B2, B3, B6, B9, C, D i E, przeciwutleniaczy, wapnia, magnezu, potasu, fosforu, żelaza i innych substancji biologicznie czynnych.

Zawierają rzadko spotykany w produktach spożywczych idealny stosunek (1:3) nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6 oraz Omega 9. Właściwości odżywcze w nich zawarte wspierają aktywność mózgu, pobudzają rozwój i regenerację narządów wewnętrznych, obniżają poziom cholesterolu, mają działanie przeciwzapalne i detoksykujące. Wspierają system immunologiczny całego ciała.

Nasiona konopi bardzo dobrze wpływają na osoby narażone na stres oraz wykonujące regularny i obciążający wysiłek fizyczny i psychiczny. Korzyścią dla sportowców jest redukcja metabolitów kwasu mlekowego po spożyciu produktu. Ich spożywanie zmniejsza ból mięśni i tak zwane zakwasy. Nasiona konopi zawierają łatwo przyswajalne białka, takie jak albumina i edestyna.

Nasiona niełuskane zawierają znacznie większą ilość błonnika pokarmowego i węglowodanów w porównaniu do łuskanych. W przeciwieństwie do nasion siemienia lnianego są miękkie i z łatwością można je pogryźć, nie wymagają namaczania. Posiadają niezwykle przyjemny orzechowy smak i zapach, są doskonałym dodatkiem do różnych dań, można je najpierw uprażyć na patelni. Nadają się do pieczenia i gotowania. Jednym z popularnych sposobów jedzenia tych ziaren jest dodanie ich do musli, owsianki, sałatek.
Można też zmiksować je z owocami, sokiem lub jogurtem. Można z nich przyrządzić mleko konopne, pasztet lub wegańską pastę kanapkową.

Składniki odżywcze w 100 g :

Węglowodany-24,000 g

Białka-21,500 g

Tłuszcze-30,600 g

Minerały-4,900 g

Woda-5,700 g

Błonnik-13,000 g

Sód-0,005 g

Witaminy-0,014 g

Zawartość energetyczna: 471 Kcal/1979 KJ

PRODUKT BEZGLUTENOWY!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

17 Inne produkty w tej samej kategorii: